Život s Parkinsonovou chorobou

“Zmysel pre humor je fundamentálny keď máte Parkinsonovu chorobu. A nielen preto, že je dobré vniesť kúsok humoru aj do našich trápení, ale smiech pomáha mozgu produkovať viac dopamínu a to je presne tá vec, ktorá nám chýba a spôsobuje naše zvláštne symptómy.” píše Beverly Ribaudo vo svojej knihe Parkinsonov humor – Zábavné príbehy z môjho života s Parkinsonovou chorobou.

Každoročne, 11. apríla, si červeným tulipánom pripomíname Svetový deň Parkinsonovej choroby. Práve tento tulipán je symbolom ľudí trpiacich týmto degeneratívnym ochorením. Základy k tomuto kroku položil v roku 1980 holandský pestovateľ kvetov Van der Wereld takisto trpiaci týmto ochorením. Existuje mnoho inšpiratívnych príbehov o ľuďoch s týmto ochorením, ktorí dokázali veľké veci aj napriek dlhoročnému životu s touto chorobou. Maľovať obrazy, venovať sa kulturistike, hrať na klavíri a mnoho iného, a to všetko vďaka odhodlaniu, láske a dobrej nálade, vďaka ktorej dokážeme vždy ľahšie prekonávať životné prekážky.

S láskou Lucia

Mgr. Lucia Dešťová

marketing, idea-making, copywriting

Mojím revírom je marketing, ktorému sa venujem už roky, avšak rovnako ako každý z nás mám blízko k duši. Hlavne k tej mojej 😊 Sebavedomie, sebaprijatie, sebarozvoj sú moje obľúbené témy. Ako marketér, s radosťou pomáham budovať babám Duše a sem-tam napíšem niečo čo si myslím, že by sa vám mohlo páčiť.