Čo sa naozaj chcem naučiť a ako sa v tom rozvíjať?

Ako si ujasniť, čo sa naozaj túžite naučiť a ako sa v tom ďalej rozvíjať bez zbytočnej frustrácie, vám dnes poradí Janka.

Nemusí to byť vždy také jednoduché zorientovať sa v tom, čo vlastne chceme. Ak máme presýtenú pozornosť podnetmi zo všetkých strán, tak začíname byť zahltení a frustrovaní. A to predsa nechceme, túžime sa obohatiť, niečo naučiť a rozvíjať. Ale dá sa v tomto zmätku nájsť? Zastavte sa, spomaľte, utrieďte si myšlienky. Zozbierajte si to, čo vás zaujalo, dajte si to do jedného súboru, vytlačte, spíšte, rozdeľte podľa témy, obsahu, náplne. Vizualizácia pomáha utriediť si preferencie.

Dôležité otázky

Už máte urobený výber a teraz si odpovedzte sami pre seba na pár otázok, ktoré vám pomôžu si zvoliť ľahšie.
🔎 Čo z toho, čo ma oslovilo je naozaj to o čom som sníval/a?
🔎 Čo ma láka najviac?
🔎 Je to dosiahnuteľné?
🔎 Môžem to urobiť teraz alebo potrebujem ešte čas na prípravu?

Príprava je základ

Už samotná príprava je dobrým začiatkom. Veľký cieľ si rozdeľte na menšie. Snažte sa každý deň dosiahnuť nejaký malý cieľ. Na konci týždňa si zhodnoťte, čo sa vám podarilo. Necítite sa pri tom dobre? Nedarí sa vám? Aj to je súčasť procesu! Možno ste si dali priveľký cieľ a treba ho prehodnotiť. Zamerajte pozornosť na jednu vec a keď dokončite tú, tak postupujte ďalej. Vyskladajte si svoj sen po kúsku a spokojnosť príde. Tak, čo ste si vybrali vy? Čomu sa budete venovať?

S láskou Janka 🌞

 

Mgr. Jana Bevilaqua

poradenský psychológ, terapeut

Cítim, že pomáhať liečiť dušu je mojím poslaním. Som plná radosti keď vidím ako sa klientovi po terapii uľaví. Verím, že sa vám moje príspevky páčia. Ak máte záujem o terapiu so mnou neváhajte ma kontaktovať.